Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Prodáno - Zweig, Stefan, 1881-1942:
Triumf a tragika Erasma Rotterdamského ; Svědomí proti násilí (Castelliův zápas s Kalvínem)


Zweig: Triumf a tragika Erasma Rotterdamského ; Svědomí proti násilí (Castelliův zápas s Kalvínem), 1970 Odeon, Praha 1970       Edice: Z díla Stefana Zweiga č. 2

Rozsah: 317, [1] s., [4] s. obr. příl.    Formát: 20,5x13,6
Popis: Vázaná, obálka zašlá, jinak velmi dobrý stav. (94%)

Cena: 100 Kč

Nakladatelské údaje:
1. vydání. * Náklad 13.000 výtisků. * Z německých originálů Triumph und Tragik des Erasmus von Rotterdam a Ein Gewissen gegen die Gewalt - Castelliougegen Calvin (S. Fischer Verlag, Frankfurt/Main) přeložili Věra Macháčková-Riegerová a Valter Feldstein. * Doslov napsal Josef Polišenský, poznámky napsal Valter Feldstein. * Obálku a vazbu navrhl a graficky upravil Milan Grygar. * VytisklouRudé právo, tiskařské závody, Praha.


Anotace:
Dvě historické biografie vzniklé v třicátých letech, ve kterých rakouský prozaik, humanistický pacifista (1881-1942), vyzývá za nezávislost smýšlení proti násilnostem fanatismu a ve kterých autor doslovu, historik J. Polišenský odhaluje nejen autorovouhořké komentování tehdejší současnosti, ale i zastřenou autobiografii. První je portrétem humanisty a prvníhoumoderníhousvětoobčana, střetajícíhouse s Lutherem, a druhá životopisem osaměléhoustatečnéhoumuže téhož století, střetajícíhouse tragicky s Kalvínem.


 
  Prodáno