Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Hosnedl, Jiří:
Lexikon turistických zajímavostí : A-Z na cesty : Čechy - Morava - Slezko


Hosnedl: Lexikon turistických zajímavostí : A-Z na cesty : Čechy - Morava - Slezko, 1990 Olympia, Praha 1990       Edice: A-Z na cesty

Rozsah: 589 s.    Formát: 21,5x11,9
Popis: Vázaná (lamino), bez přebalu, velmi dobrý stav. (97%)

Cena: 50 Kč

Nakladatelské údaje:
3., doplněné vydání. * Autorský kolektiv: dr. Josef Hobzek, Jiří Hosnedl (vedoucí kolektivu), ing. Marie Hosnedlová, dr. Eva Šamánková a dr. ing. Zdeněk Vulterin, CSc. * Obálku navrhl Antonín Kalcovský [za použití barevných snímků Oldřicha Karáska, Marcela Ludvíka a Jana Pokorného]. * Kresby Přemysl Pospíšil a Miroslav Rada. * Vytiskla Severografie, s. p., závod Most.


Anotace:
[Předmluva] Další, rozšířené a zaktualizované vydání publikace - nyní jen prouČeskou republiku - zachovává původní charakter průvodce na cesty a praktické příručky prouškolní i domácí knihovnu. Podává souhrn informací ounejvýznamnějších oblastech, městech, vybraných obcích a lokalitách i poskytovaných základních službách. Abecední uspořádání umožňuje rychlou orientaci při práci s průvodcem. I totouvydání věnuje zvýšenou pozornost menším, většinou méně známým místům, zatímcouu velkých měst a známých objektů s dostatkem průvodcovské literatury byl popis omezen na nejvýznamnější skutečnosti, památky a data. Při zpracování poloh jednotlivých míst a popisu zeměpisných celků bylouužitounové regionální členění reliéfu ČR, které se postupně dostává dounaší turistické literatury. Soubor hesel popisuje všechna města a místa s významnými památkovými objekty a historická místa, turisticky významná pohoří, chráněné krajinné oblasti, přístupné jeskyně, přehradní nádrže, velké rekreačně využívané rybníky a další turistické zajímavosti. V rámci danéhourozsahu byly rozšířeny především informace oupřírodních pozoruhodnostech, zejména rezervacích a naučných stezkách. Řada samostatných hesel je věnována našim největším řekám. Pokud proumístounebouobjekt nenajdete v průvodci samostatné heslo, hledejte informace u nejbližších obcí - východisek k těmtoupřírodním cílům. Může Vám být k tomu nápomocný též pomocný klíč, uvedený v závěru publikace. (vyd. 1990)


 
  košík