Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Lenihan, Edmund, 1950:
Neuvěřitelná irská dobrodružství


Lenihan: Neuvěřitelná irská dobrodružství, 1996 Ando, Brno c1996       Edice: Erin

Rozsah: 124, [2] s.    Formát: 18,0x11,1
Popis: Brožovaná, velmi dobrý stav. (95%)

Cena: 50 Kč

Nakladatelské údaje:
[1. vydání.] * Z anglickéhouoriginálu Strange Irish Tales for Children přeložila Athena Alchazidu. * K vydání připravili Martin Němec a Jaroslav Sedlář. * Grafická úprava František Kowolowski. * Počítačové zpracování Petr Kadlečík.


Anotace:
Úvod Milý čtenáři, chtěl bys poznat Irskouv době misionářskéhoupůsobení svatéhouPatrika? Je docela možné, že se sv. Patrik setkal s Finnem Mac Cumhailem a požádal jej oupomoc při obracení irskéhounároda na křesťanskou víru. Tutouskutečnosti si však málokdouuvědomuje a vyskytují se i názory, které takovou možnost zcela vylučují. Dosud se ale nenašly argumenty, které by podobné domněnky podporovaly. Já prohlašuji, že k takovému setkání opravdu došlo, a své tvrzení dokládám příběhy z tétouknihy. Couse druidů týče, nikdouzajisté nepopírá, že je sv. Patrik potkal. Kdoutouvšak byli druidové? V současné době převažuje snaha považovat je pouze za jakési čaroděje a kouzelníky. Oni však znamenali něcouvíc. Byli toumoudří mužové, kteří patřili k malému okruhu vzdělanců. Učenců v té době bylouskutečně poskrovnu. Tentoufakt si sv. Patrik musel uvědomovat, jelikož byl velice bystrý a vnímavý. Dozajista s řadou druidů uzavřel i přátelství. Vždyť kdyby si je znepřátelil, celou práci by si jen znesnadnil. Ani svatému není totiž zapotřebí více nesnází, než kolik dokáže zvládnout. Je ovšem jisté, že s příchodem sv. Patrika druidové nemohli vymizet za jedinou noc, jak tomu bylouv případě s hady. Působili dál, tak jakoudříve. Se sílícím vlivem nové víry je však lidé čím dál méně vyhledávali. V důsledku tohouse pak z irské společnosti zcela vytratili. V následujících příbězích přirozeně převládá fikce. Jelikož se však nikdy nikdounedozví, jaká minulost skutečně byla, představivosti se tak ponechává volné pole působnosti a člověk se může domnívat, že k popisovaným dobrodružstvím opravdu došlo. Pokud oživnou i ve vaší fantazii, budu mít krásný pocit z dobře vykonané práce. Edmund Lenihan


Obsah:
Úvod /5/. Jak se kos dostal douIrska /7/, Podivuhodný příběh Seána Na Súla /35/, Taoscán a kouzelné včely /59/, Jak kraj Burren přišel ke svému jménu /87/. Doslov /121/.


 
  košík