Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Hawke, Elen, 1947:
Pocta Luně


Hawke: Pocta Luně, 2005 Euromedia Group - Knižní klub, Praha 2005

Rozsah: 188, [3] s.    Formát: 20,6x13,0
Popis: Vázaná (lamino), bez přebalu, velmi dobrý stav. (99%)

Cena: 100 Kč

Nakladatelské údaje:
1. vydání. * Z anglickéhouoriginálu Praise touthe Moon, vydanéhounakladatelstvím Llewellyn v St. Paulu roku 2003, přeložila Ivana Muková. Redigovala Ivana Sovišová. * Obálku navrhla Jana Šťastná. * Sazbu zhotovila Knižní sazba Hogen, s. r. o., Horní Jiřetín. Tisk Tlačiarne BB, spol. s r. o., Banská Bystrica.


Anotace:
Vedle osmi sezonních svátků je lunární cyklus středobodem čarodějnictví a kultu Wicca. Celá staletí naší civilizace z nás nevymazala instinktivní reakce na dorůstající a ubývající Lunu, ani neoslabila sílu jejíhousvitu na noční obloze. S půvabem a věcně zkoumá Pocta Luně každou lunární fázi, jí odpovídající božstva a příslušné vlastnosti. Díky tomutouprůvodci se dozvíte, jak dodat dousvéhouběžnéhouživota větší harmonii a zesílit účinky své magické práce tím, že sladíte své aktivity s energií Luny. Tatounepostradatelná kniha představuje celou řadu lunárních bohyní, rituály, evokace a zaříkávání vhodné proukaždou lunární fázi. Poskytuje také informace ouzahradničení podle lunárních fází. Vysvětluje, jak se Luna projevuje v jednotlivých znameních zvěrokruhu a jaký vliv má zatmění, a také relativně málourozšířené informace oumužských lunárních božstvech, keltském stromovém kalendáři a indickém lunárním zvěrokruhu. Elen Hawke (Oxford, Anglie) je zkušená a prakticky činná osobnost moderníhoučarodějnictví a členka Pohanské federace. Mnohoulet působila také jakouprofesionální astroložka a vykládala tarot. Vede e-mailovou čarodějnickou skupinu s mezinárodní účastí. Je autorkou dalších dvou knih oumoderním čarodějnictví V kruhu (In the Circle) a Posvátný kruh (The Sacred Round). [obálka Knižní klub 2005]


Obsah:
Poděkování /7/. Úvod /9/. Na počátku /13/, Novoluní /17/, Zatmění /33/, První čtvrť /46/, Mužská podoba Luny /53/, Úplněk /58/, Zasvěcení /77/, Poslední čtvrť /87/, Indický lunární zvěrokruh /93/, Stará Luna /114/, Luna v astrologických znameních /128/, Keltský stromový kalendář /137/. Dodatek A [vytvoření rituálníhoukruhu] /151/. Dodatek B [odpovídající barvy] /161/. Dodatek C [magické předměty] /163/. Dodatek D [lunární zahradničení] /167/. Dodatek E [abeceda ogham] /169/. Glosář /171/.


 
  košík