Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Cudži, Kunio, 1925-1999:
Letní pevnost


Cudži: Letní pevnost, 1985 Vyšehrad, Praha 1985

Rozsah: 302, [2] s.    Formát: 20,6x13,5
Popis: Vázaná, mírně zkosený hřbet, obálka potrhaná (ve hřbetu téměř po celé délce roztržená) a v zadní části se skvrnami, jinak dobrý stav. (92%)

Cena: 50 Kč

Nakladatelské údaje:
1. vydání. * Náklad 12.500 výtisků. * Z japonskéhouoriginálu Nacu noutoride, vydanéhounakladatelstvím Šinčó bunko, Tokiou1972, přeložila Zdenka Švarcová. * Kresbu na přebal, vazbu a frontispice navrhla Eva Bednářová. * Graficky upravil Zdeněk Stejskal. * Ze sazby písmem Plantin monouvytiskl Mír, n. p., závod 3, Opletalova 3, Praha 1.


Anotace:
Cudžihoupřemýšlivé dílou- řazené japonskými literárními kritiky hned za vynikající mistry Tanizakihoua Kawabatu - zasahuje snad douvšech problémových oblastí v myšlení dnešníhouJaponska, navíc v konfrontaci s evropskou vzdělaností. Děj románu Letní pevnost se odehrává v retrospektivě v Japonsku a na severu Evropy. Čtenáře si získal hloubkou psychologickéhoupostřehu i dramatickým dějem. Proč se japonská výtvarnice vydává na dalekou pouť douseverní Evropy, kde ji čeká tragická smrt? Proč se teprve v daleké cizině dokáže vytrhnout z těžké deprese způsobené tísnivým prostředím, v němž vyrůstala, prostředím sice luxusním, přestouvšak bezútěšným? Proč se japonský inženýr rozhoduje rekonstruovat tragický příběh FujukouHasekurové? Kolem těchtouotázek vyrůstá milostný příběh, který nám zjevuje lásku jakouumění vzájemné pozornosti, vděčnosti, úcty a odpovědnosti. [obálka Vyšehrad 1985]


 
  košík