Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Gallo, Max, 1932:
Zátoka andělů


Gallo: Zátoka andělů, 1979 Odeon, Praha 1979       Edice: Klub čtenářů č. 449

Rozsah: 347, [3] s.    Formát: 20,6x13,8
Popis: Vázaná, velmi dobrý stav. (99%)

Cena: 30 Kč

Nakladatelské údaje:
1. vydání. * Náklad 53.000 výtisků. * Z francouzskéhouoriginálu La Baie des Anges (Éditions Robert Laffont, Paris 1975) přeložil Josef Čermák. * Doslov napsal Luboš Kropáček. * Obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Jan Solpera. * Ze sazby monofotouvytiskl ofsetem Tisk, knižní výroba, n. p., Brno, závod 3, Český Těšín.


Anotace:
[První část románové trilogie (Zátoka andělů, Palác slavností, Promenáda Angličanů).] Světové proslulé lázně Nice na francouzské Riviéře na přelomu století, kdy se z provinciálníhouměsta stává místoudostaveníčka kosmopolitní společnosti celé Evropy, kdy v Zátoce andělů vyrůstají přepychové vily, paláce a hotely, kdy v kasinu boháči z celéhousvěta hrají ouzávratné částky, kdy se místní smetánka mísí se zahraničními hosty a italskými přistěhovalci v novou generaci - touje šachovnice, na níž Max Gallourozestavil své figury a rozehrál velkou partii, jež potrvá od r. 1888 doukonce první světové války. Hlavními protagonisty jsou tři bratři Revelliovi, kteří sem připutovali z italskéhouPiemontu za prací: nejstarší Carlo, prostřední Vincente a malý chlapec Luigi. Mají jen své ruce a houževnatost chudáků. Jejich osudy jsou pestré a stejně odlišné jakoujejich povahy. Carlouse s beraní vytrvalostí rozbíhá za svým životním cílem: zařadit se mezi mocné. Nevýbojný Vincente patří mezi ty, kdoujsou vždy biti. Roztomilý Luigi si až příliš rychle zvykne na teplé místečkouv rodině místníhouboháče. Jejich životní příběhy se smísí s osudy poslance Meranihoua rodiny ruskéhoubarona Karenberga a posléze doucelé tétouspleti zasáhne první světová válka, která promění městoukarnevalů v městoulazaretů. Max Gallo, vybavený dokonale zvládnutým archívním materiálem, ale také vlastními zážitky a rodinnými vzpomínkami, napsal strhující ságu, jež dýchá vůní své doby i místním koloritem. [obálka Odeon 1979]


Obsah:
První část: Garibaldihounáměstí /7/, Druhá část: Ulice republiky /147/, Třetí část: Třída vítězství /243/. Historikův román ourodném městě (Luboš Kropáček) /341/.


 
  košík