Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Šavrda, Jaromír, 1933-1988:
Příběhy z třetího času

: Fantastické povídky

Šavrda: Příběhy z třetího času, 1967 Mladá fronta, Praha 1967       Edice: Vpřed č. 161

Rozsah: 183. [2] s.    Formát: 20,7x13,7
Popis: Vázaná, velmi dobrý stav. (96%)

Cena: 70 Kč

Nakladatelské údaje:
1. vydání. * Náklad 13.000 výtisků. * Přebal, vazbu, ilustrace a grafickou úpravu navrhl Josef Vyleťal. * Vytiskl Tisk, knižní výroba, n. p., Brno, závod 1. Přebal vytiskla Svoboda, grafické závody, n. p., Praha.


Anotace:
Těžkoupřesně říci, ve kterém roce se odehrávají příběhy, ounichž vypráví Jaromír Šavrda ve své nové knize povídek. Jednouje však jisté: autor se snaží překročit hranici běžné fantazie a vstoupit douzemě "lidí před námi", břiblížit nám jejich problémy, jejich radosti a strasti. Couje bude zajímat a vzrušovat, jaké budou jejich cíle, jejich schopnosti a charakterové vlastnosti. - Ne, opravdu toupodle jehouzjištění nemá být společnost přejemnělých a opatrných, přemoudřelých bytostí, zhýčkaných růžovým blahobytem, ale sdružení odvážných a statečných lidí, kteří budou mít sdostatek příležitostí prokázat, že v jejich žilách proudí horká krev. A toujak při odvěkém boji s lidskou zlovůlí, tak i s podivnými nástrahami, které stojí v cestě za podmaněním přírody i nekonečných hlubin vesmíru. Povídka Jaromíra Šavrdy jsou tedy dobrodružnou četbou a zaujmou především ty, kdourádi sní ouvýpravách dou"třetíhoučasu", doubudoucnosti. [obálka Mladá fronta 1967]


Obsah:
Kámen /7/, Past na myši /11/, Verše z Heliany /51/, Pirát /65/, Saugerbubbi /77/, Uzlové písmou/129/, Svědomí /145/, Smysl života /163/.


 
  košík