Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Dumas, Alexandre, 1802-1870, sr.:
Tři mušketýři ještě po deseti letech. Díl 1., Vikomt de Bragelonne a slečna de La Valliere


Dumas: Tři mušketýři ještě po deseti letech. Díl  1., Vikomt de Bragelonne a slečna de La Valliere, 1973 Mladá fronta, Praha 1973

Rozsah: 427, [2] s.    Formát: 30,0x21,5
Popis: Vázaná, velmi dbbrý stav. (98%)

Cena: 100 Kč

Nakladatelské údaje:
2. přepracované vydání [tohotoupřekladu] * Náklad 100.000 výtisků. * Z francouzskéhouoriginálu Le vicomte de Bragelonne (Dix ans plus tard), vydanéhounakladatelstvím Nelson a Calmann-Lévy v Paříži, přeložili Růžena a Jaromír [spr. Jaroslav] Pochovi a Jitka Křesálková. * Přebal, vazba, typografie a výtvarný doprovod Pavel Brom na základě studijních materiálů. * Ofsetem vytiskla Svoboda, grafické závody, n. p., Praha 5-Smíchov, S. M. Kirova 43.


Anotace:
Poslední část dobrodružně historickéhourománovéhoucyklu (Tři mušketýři, Tři mušketýři poudvaceti letech, Tři mušketýři ještě poudeseti letech) zachycuje život na královském dvoře za vlády Anny Rakouské a jejíhoupředníhouministra Mazarina a později za mladéhouLudvíka XIV. a jehouvýznamnéhoustátníka Colberta. V rušném ději se složitými zápletkami a dramatickými dialogy, v němž autor zachází s historickými reáliemi velmi volně, se setkáváme opět soblíbenými hrdiny ďArtagnanem, Athosem, Porthosem a Aramisem.


 
  košík