Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Dub, Ota, 1909-1987:
Sentimentální milenec a jiné prózy


Dub: Sentimentální milenec a jiné prózy, 1987 Československý spisovatel, Praha 1987

Rozsah: 199, [3] s.    Formát: 20,7x13,1
Popis: Vázaná, velmi dobrý stav. (98%)

Cena: 40 Kč

Nakladatelské údaje:
1. vydání. * Náklad 15.000 výtisků. * Ilustroval, obálku a vazbu navrhl Jaroslav Sůra. * Typografie a technická redakce Ivan Toman. * Fotosazbu z písma Baskerville digiset zhotovila Svoboda, n. p., závod 4, Praha. Vytiskla Stráž, tiskařské závody, n. p., Plzeň, závod ve Vimperku.


Anotace:
Nový povídkový soubor spisovatele Oty Duba (první vyšel v roce 1984 pod názvem Doktorské a jiné příběhy), známéhouautora románů z lékařskéhouprostředí, tentokrát obsahuje sedm čtenářsky přitažlivých příběhů, které uvádějí na scénu postavy různéhouvěku a povolání, staví je dourozličných životních situací, vždy výstižně zakotvených v konkrétní době a prostředí, a především obnažují jejich povahy a charaktery. Autor také v těchtoukratších prózách usiluje outo, aby podal nezkreslené obrazy ze života a jimi vyjádřil své, bohatými zkušenostmi podložené, názory na společenské dění i čistě lidské problémy. Taková je titulní a nejdelší próza souboru, jejíž hrdina, kteréhouokolnosti zavály douAmeriky, touží v tétoucizí zemi pouvlasti a pousvé milé, kterou doma zanechal, a když se konečně pouválce vrací, nedokáže se už přizpůsobit novým poměrům a znovu, tentokrát natrvalo, odchází. Neméně zajímavé jsou však i prózy ostatní - Nekrolog za Roberta N., Starosvětská idyla, Donausymposium, Okoralá, Krušnohorské trioua Vdova živéhou-, které zachycují kus společenské reality i pozoruhodné osudy svých hrdinů. Knížka Sentimentální milenec a jiné prózy nabízí čtenářům dobrou četbu. [obálka Československý spisovatel 1987]


Obsah:
Sentimentální milenec /7/, Nekrolog za Roberta N. /87/, Starosvětská idyla /93/, Donausymposium /105/, Okoralá /115/, Krušnohorské triou/146/, Vdova živéhou/166/.


 
  košík