Vyhledávání       Obchodní podmínky       Nápověda
 
Antikvariát
ISIS
 
Prodáno - Solženicyn, Aleksandr Isajevič, 1918:
Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné prózy


Solženicyn: Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné prózy, 1965 Svět sovětů, Praha 1965       Edice: Máj č. 60

Rozsah: 295, [4] s.    Formát: 20,6x12,7
Popis: Vázaná, velmi dobrý stav. (97%)

Cena: 50 Kč

Nakladatelské údaje:
1. souborné vydání. * Náklad 95.000 výtisků. * Z ruskéhouoriginálu Odin děň Ivana Děnisoviča, vydanéhouv časopise Novyj mir 11 v Moskvě roku 1962, přeložil Sergej Machonin a z ruských originálů Slučaj na stanciji Krečetovka, Matrenin dvor, Dlja polzy děla, vydaných v časopise Novyj mir 1 a 7 v Moskvě roku 1963, přeložila Anna Nováková. * Doslov a poznámku ouautorovi napsal Jiří F. Franěk. * Ilustroval Karel Hruška. * Obálku a vazbu navrhl Miroslav Váša s použitím kresby Karla Hrušky. * Graficky upravil Antonín Dvořák. * Vytiskl Tisk, knižní výroba, n. p., Brno, provoz 3, Český Těšín.


Anotace:
Kniha zpřístupňuje mladým čtenářům nejlepší zatím Solženicynovy novely a povídky Jeden den Ivana Děnisoviče, Případ na stanici Krečetovka, Matrjonina chalupa, Ve vyšším zájmu. Přibližuje jim autora, který zejména Jedním dnem Ivana Děnisoviče vyvolal světovou pozornost, stal se zvláště doma terčem protikladných kritik a získal si pevné místouv soudobé sovětské literatuře nehonosností a bezprostředností svéhouprojevu i odvahou zachytit realitu zjevů a lidí právě takovou, jaká je.


Obsah:
Jeden den Ivana Děnisoviče (přeložil Sergej Machonin) /8/, Případ na stanici Krečetovka (přeložila Anna Nováková) /132/, Matrjonina chalupa (přeložila Anna Nováková) /192/, Ve vyšším zájmu (přeložila Anna Nováková) /232/. Doslov /289/.


 
  Prodáno